Od 01.04. do 30.09 w sprawach związanych z obsługą ruchu turystycznego, tel. +48 89 647 22 28 | Kontakt | Pracownicy | Nowe Studia Grunwaldzkie | BIP

O inscenizacji

Inscenizacja, upamiętniająca starcie na Polach Grunwaldzkich z 1410 roku, odbywa się co roku Polach Grunwaldzkich.

W wyjątkowym historycznym widowisku bierze udział 2 tys. rycerzy z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy, a nawet Stanów Zjednoczonych. Ich inscenizowane starcie ogląda corocznie ponad 100 tys. widzów.

Mapka 2

W 2018 roku Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem odbędzie się 16 lipca o godz. 15.00

 

Ruch rycerski

RWiM – Rycerska  Reprezentacja Warmii i Mazur w sportowych walkach rycerskich

 

RRWiMReprezentacja został powołana do życia 17 maja 2013 roku, pod patronatem samorządu województwa warmińsko – mazurskiego w Olsztynie. Funkcjonuje przy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. W chwili obecnej skupia członków 5 bractw rycerskich z Nidzicy, Olsztyna, Olsztynka, Kurzętnika, Mrągowa: Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn, Konwent św. Piotra z Olsztynka, Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg (Mrągowo), Bractwo Rycerskie Zamku Kurzętnik. Kapitanem Reprezentacji jest Patryk Kozłowski z nidzickiego bractwa. W niedalekiej przyszłości w składzie Reprezentacji powinni znaleźć się członkowie innych bractw rycerskich funkcjonujących na Warmii i Mazurach, którzy zainteresowani są walką w formule sportowych walk rycerskich toczonych w konwencji 1v1, 2v2, 5v5, 16v16 i 21/21.

Celem członków Reprezentacji jest udział w turniejach Polskiej Ligi Walk Rycerskich i dostanie się do szeregów Rycerskiej Kadry Polski, która bierze udział w corocznych rycerskich mistrzostwach świata sportowych walk rycerskich. W sezonie 2015/2016 Rycerska Reprezentacja Warmii i Mazur brała udział w 5 turniejach ligowych na terenie Polski oraz w jednym na terenie Niemiec. Swój udział zakończyła na miejscu 5 w Lidze składającej się z 15 zespołów.

facebook.com/sportowe.walki.rycerskie

 

rycerze-nidzica

Skład Reprezentacji

 1. Patryk Kozłowski (Nidzica)
 2. Piotr „Smoczek” Cherkowski (Nidzica)
 3. Jakub Iwanicki (Nidzica)
 4. Miłosz Dawidowicz (Nidzica)
 5. Michał Dawidowicz (Nidzica)
 6. Szymon Latek (Nidzica)
 7. Michał Morawiec (Olsztyn)
 8. Kamil Dąbrowski (Olsztyn)
 9. Jarosław Ankiewicz (Olsztyn)
 10. Krzysztof Syper (Olsztyn)
 11. Jakub Kwiecień (Olsztyn)
 12. Patryk Czeczko (Olsztyn)
 13. Grzegorz Kluczek (Olsztynek)
 14. Grzegorz „Kraso” Krasowski (Olsztynek)
 15. Mikołaj Brzozowski (Olsztynek)
 16. Łukasz Kuciński (Olsztynek)
 17. Przemysław Wachowiak (Iława)
 18. Krzysztof Kowalski (Iława)
 19. Dawid Heller (Pisz)
 20. Łukasz Piech (Ostróda)
 21. Mateusz Mączak (Mrągowo)
 22. Artur Zbrzyzny (Kurzętnik)