Od 01.04. do 30.09 w sprawach związanych z obsługą ruchu turystycznego, tel. +48 89 647 22 28 | Kontakt | Pracownicy | Nowe Studia Grunwaldzkie | BIP

Aktualności

09 Lipiec 2019

Dni Grunwaldu 10-14.07.2019 r.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Grunwaldu.  Odbędą się w dniach 10-14 lipca 2019 r.

XXII Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę o godz. 15.00

W bitwie, jak co roku, weźmie udział ponad 1000 rycerzy z całej Europy.

PROGRAM:

10 lipca 2019 r. – ŚRODA

11.00 – Turniej łuczniczy (Chorągiew Krakowska)
12.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
– V Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
18.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz  Grunwaldu”
20.00 – IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2019”

11 lipca 2019 r. – CZWARTEK

X.00 – Warsztaty Gier Planszowych
9.00   – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 – 13.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I 
13.30 – 16.00 IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
15.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 –
Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 
– Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” – Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12×12)
20.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

12 lipca 2019 r.- PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45   – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III – Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10.00 – IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”- Eliminacje
11.30 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” – Finał
12.30 – „Grunwaldzkie Wici”
14.00 – Turniej łuczniczy „EFENDI” – pole bitwy –  (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
– Turniej bojowy „Samoczwart” – Eliminacje na machinach bojowych
15:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
– Turniej bojowy „Samoczwart” – FINAŁ, walki 2vs2
16:00 – 19:00 –
XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)
17.00 – Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk – scena „U Rycerzy”
19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 – Występ  zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

13 lipca 2019 r. – SOBOTA

8.30   – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
9.00   – Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410 r.) – obóz Wielkiego Mistrza
9.00   –
V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00   – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00
– Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00
– Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk – scena „U Rycerzy”
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej  (scena festynowa )
17:30 – 21.00
– Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 –
Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 – Fire Show -“Ogniem Grunwald Krzesany” (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy) Nephilim Fire &Light Show
23:00 – Pokaz sztucznych ogni  (przy scenie festynowej )

14 lipca 2019 r. – NIEDZIELA

9.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
10:00- Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
*Program może ulec zmianie

Miejsce: Grunwald (Stębark 1, 14-107 Gierzwałd)
Data i godzina: 10-14 lipca 2019 r.

 

66094680_581910362333370_3047824615624671232_n